דיני ביטוח רכוש וביטוח דירה

בעבודה קשה צברתם רכוש שמהווה חלק מהאיתנות הפיננסית שלכם - דירה, רכב, עסק ו/או נכסים נוספים. אך לעיתים, יכולים להתרחש מקרים שבעקבותם עלולים להיגרם נזקים לרכושכם, כגון: פריצה, שריפה, נזקי מים, תאונות דרכים או אסונות טבע. במידה ונגרם לרכושכם נזק, עליכם לפנות מיידית לעורכי דין לנזקי רכוש עם ניסיון וידע מקצועי, בכדי לממש את הזכויות שלכם בגין נזקים אלו מחברות הביטוח ומגורמים נוספים. משרד הבוטיק המשפטי של עורכות הדין והנוטריון מור יהודה ומורין חזיז הינו בעל ניסיון רב, מומחיות, ידע והיכרות עם חברות הביטוח וכן ניסיון בניהול תיקים מורכבים, בעזרתם תוכלו להתמודד מול חברות הביטוח, יתר הגורמים המעורבים ומול המכשולים בקבלת הפיצויים ההוגנים המגיעים לכם.

מי צריך לשלם פיצויים בגין נזקי רכוש?

במקרים בהם נגרם נזק לרכושכם, תיאלצו לספוג את העלויות והנזקים בעצמכם או לפנות לחברת הביטוח שלכם, במידה ויש לכם ביטוח מתאים וזו תדאג לתשלום בגין הנזקים שנגרמו לכם. פוליסות הביטוח אמורות לכסות את התשלום בגין הנזק שנגרם לכם. אולם, לעיתים, חברות הביטוח מתחמקות מאחריותן לכיסוי מלא ודוחות תשלומים עבור תביעות נזקי רכוש בטענות שונות, כגון: היעדר כיסוי ביטוחי בפוליסה שלכם, הפרת חובת הגילוי במועד רכישת הביטוח, אי עמידה בתנאי הביטוח, אי התקנה של אמצעי מיגון מתאימים, פעולות רשלניות שגרמו לנזק או טוענות שהנזק איננו משמעותי. לכן, בכדי שתוכלו לקבל פיצוי כספי ראוי עבור הרכוש שלכם שנגרם לו נזק או אבדן, אתם חייבים לפנות לעורכי דין שמתמחים בנזקי רכוש שיטפלו בתביעה שלכם מול חברות הביטוח ובמידת הצורך גם בבית המשפט. התנהלות משפטית נכונה, הכוללת ייעוץ וליווי מתאימים לאורך כל התהליך, תוביל לכך שתקבלו פיצוי הוגן עבור הנזק שנגרם לכם.

מהן סוגי תביעות שיש בביטוח רכוש או ביטוח דירה?

תביעות ביטוח רכוש או ביטוח דירה מקיפות מגוון רחב של מצבים ונזקים שעלולים להיגרם לרכוש שלכם וכוללות התייחסות למקרים בהם נגרמו לאנשים נזקים לרכוש בשל אשמה או רשלנות של צד שלישי. אולם, למרות העובדה כי ברבים מהמקרים נזקי רכוש נגרמים באשמה של גורם צד שלישי, הרי שהאחריות לפיצוי חלה על חברת הביטוח וזאת בהתאם לפוליסה שלכם.

סוגי נזקי הרכוש שמכוסים על ידי חברות הביטוח:

נזקי שריפה - אם יש לכם פוליסת ביטוח רכוש, ביטוח מבנה או ביטוח המכסה "נזקי אש" ונגרמו לכם נזקים לבית, לרכוש או לבית העסק כתוצאה משריפה, דליקה או כשלים במוצרים חשמליים, הנכם זכאים לדמי פיצויים ללא כל קשר לשאלת גורם האחריות לשריפה. במידה וחברת הביטוח תפצה אתכם בסכום נמוך מדי או תדחה את התביעה, ניתן לנהל נגדה הליך משפטי בפני שופט. בנוסף, ניתן להגיש תביעה נזיקית נגד היצרן ו/או היבואן של מכשיר החשמל במידה וגרם לשריפה.

נזקי מים, הצפה או שיטפון - נזקי מים יכולים להיות תוצאה של הצפות, דליפות מים ו/או רטיבות בקירות. בנוסף, גשמים עזים עלולים לגרום לשיטפון באופן שיגרום לנזק למוצרי חשמל, לריהוט ולחפצים בבית. אם ברשותכם פוליסת ביטוח דירה, תכולת דירה או בית עסק, תוכלו לתבוע את חברת הביטוח והמלצתנו היא לפנות מיידית לייעוץ מקצועי של עורך דין הבקיא בדיני הרכוש וזאת כדי למנוע דחיה של התביעה או תשלום סכום שאיננו מכסה את הנזקים במלואם. כמו כן, במקרים מסוימים כמו נזילה מהקירות או מהתקרה, יש מקום להגיש תביעה נגד השכנים או ועד הבניין.

פריצה - פריצה לביתכם וגניבת תכולתם עשויה להיות חוויה טראומטית במיוחד והיא גורמת על פי רוב לנזק רב לדירה, לרכוש ולחפצים בעלי ערך רגשי. אם יש לכם ביטוח מתאים תוכלו להגיש תביעה לחברת הביטוח שלכם, ואם זו לא תפצה אתכם בתשלום המשקף את שווי התכולה ואת הנזק שנגרם לכם, ניתן להגיש נגדה תביעה לבית המשפט ולחייבה בתשלום מלוא הסכום.

נזקים בעקבות עבודה קבלנית    

כאשר מבצעים שיפוץ נרחב או בונים בית פרטי, חשוב מאד לערוך ביטוח עבודות קבלניות אשר יהווה כיסוי במקרה של נזקי גוף, נזקים למבנה או לציוד המקצועי. פעמים רבות מדובר על פוליסות מורכבות ויש לוודא שהן מכסות מפני תביעות ודרישות כספיות על ידי כל המעורבים בפרויקט - מהנדסים, אדריכלים, חברות הבניה וכיו"ב. בניגוד ליתר נזקי הרכוש, נדרשת מומחיות מיוחדת לטיפול בתביעות מהסוג הזה.    
לכן, במקרים בהם נגרמים נזקי גוף או רכוש כתוצאה מהפרוייקט או השיפוץ וקשורים אליו, כמו למשל החלקה על צבע רטוב או פגיעה לרכוש משימוש בכלי הנדסי, בטרם כל פעולה או פניה, חייבים לפנות לעורך דין המתמחה בנזקי עבודות קבלניות ומכיר היטב את כל הפוליסות הרלוונטיות ואת מערכות היחסים בין כלל הגורמים המעורבים בפרויקט או בשיפוץ. לעורכת הדין מור יהודה ולעורכת הדין מורין חזיז ניסיון נרחב ביותר בטיפול בתביעות הנוגעים לעבודות קבלניות מכל סוג והכרה מעמיקה של הפוליסות המכסות נזקים מעבודה קבלנית.   

נזקי סחורות בהעברה - במידה וסחורות שלכם אבדו או נפגמו במהלך העברתם ניתן לדרוש פיצוי מאת חברת הביטוח במידה וביטחתם את התכולה. אולם לא תמיד הסכום שמועבר על ידי חברות הביטוח מפצה על הנזקים שנגרמו ולכן חייבים לפנות לייעוץ מקצועי של עורך דין שמתמחה בדיני נזיקין.

איך מגישים תביעות ביטוח בגין נזקי רכוש?

אם נגרם לכם נזק מאחד מהמקרים הללו, ואתם רוצים להגיש תביעת פיצויים, עליכם לבצע את הדברים הבאים בכדי להבטיח שתקבלו פיצוי ראוי לנזק שנגרם לכם:

  • תלונה - הגישו תלונה למשטרה, למשרד העבודה או לכל רשות רלוונטית למקרה.
  • תיעוד - הקפידו לאסוף את כל הראיות הרלוונטיות, כולל: תמונות של הנזק, הצהרות של עדים ושל שמאים ודו"חות אשר מתעדים את אירוע הפגיעה וכן, תעודות, מסמכים ודו"חות של המשטרה וכיבוי האש. תיעוד זה חשוב לבניית תיק התביעה ואף משפיע על סיכויי התביעה.
  • הערכת הנזקים - בצעו הערכת נזקים באמצעות שמאי, מהנדס או כל מומחה אחר הרלוונטי להערכת נזקי רכוש.
  • תיעוד הוצאות - שמרו קבלות וחשבוניות של סכומים ששילמתם על מנת לתקן את הנזק.
  • קבלת סיוע משפטי - צרו קשר עם משרד עורכות הדין והנוטריון יהודה חזיז על מנת לקבל ליווי משפטי צמוד ומקצועי והגשת תביעה.

יהודה, חזיז - משרד עורכי דין ונוטריון מוביל בתחום תביעות נזיקין

מטרת ביטוח הרכוש היא להיות גלגל הצלה בזמנים קשים, לספק ביטחון כלכלי ולהבטיח שקט נפשי. לצורך כך, בכדי להגן על רכושכם, שילמתם ממיטב כספכם מדי חודש לחברות הביטוח בציפייה שבעת צרה תקבלו את התמורה הכספית הנאותה. עם זאת, ההתנהלות בתהליך התביעה מול חברות הביטוח יכול להיות מסובך, מתסכל ומורכב במיוחד. משרד עורכי דין והנוטריון יהודה, חזיז מתמחה בתביעות נזקי רכוש ומטפל בתביעות נגד גורמי הנזק ונגד חברות הביטוח. עורכות הדין של המשרד מחויבות להעניק לכם ליווי משפטי אישי, אנושי ומקצועי, לאורך כל שלבי ההליך.

במידה ונגרם נזק לרכושכם, הנכם חייבים לפנות לעורכי דין מקצועיים, מיומנים ובעלי ניסיון רב כמו עורכות הדין מור יהודה ומורין חזיז לקבלת ייעוץ משפטי נכון ומדוייק ולמיצוי מירבי של הזכויות שלכם.

whatsapp desktop
whatsapp mobile