תאונות דרכים

במדינת ישראל נפגעים אלפי אנשים בשנה בתאונות דרכים. תאונות דרכים אלו, מובילות להתמודדות עם אתגרים פיזיים, רגשיים וכלכליים הן לנפגע והן לבני משפחתו. על פי דו"ח מבקר המדינה שלושת הגורמים העיקריים המשפיעים על תאונות הדרכים הם: ליקויים בתשתיות, כלי רכב שאינם תקינים והגורם האנושי שאחראי ללמעלה מתשעים אחוזים מתאונות הדרכים.

אם נפגעתם בתאונת דרכים, חשוב לדעת שרוב תביעות נזקי הגוף שמנוהלות מול חברות הביטוח עלולות להיות מורכבות ולא בהכרח להניב פיצוי כספי או פיצוי מספיק. לכן, יש חשיבות רבה בבחירת הייצוג המשפטי שלכם שישפיע על הסיכוי לקבלת פיצויים ועל הסכום שתקבלו בגין התאונה. למשרד עורכות והנוטריון הדין יהודה, חזיז ניסיון רב, מומחיות, ידע והיכרות עם כלל הגורמים בתחום תאונות הדרכים ובניהול תיקים מורכבים, בעזרתן תוכלו למקסם את הזכויות שלכם בתביעה. 

 

את מי תובעים במקרה של תאונת דרכים?

כל נהג במדינת ישראל אמור להיות מבוטח בביטוח חובה, בכפוף לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל”ה - 1975 ( להלן: "חוק הפלת"ד). חוק זה, פוטר את הנפגע בתאונה מחובת ההוכחה של הגורם שאשם בתאונה, ולכן החשיבות היא רק לשאלה - האם נגרם נזק ומהו הנזק שנגרם בשל תאונת הדרכים.

ביטוח החובה מכסה מגוון של נזקים גופניים אשר עלולים לקרות לנהג, לנוסעים ו/או ליתר משתמשי הדרך שהיו מעורבים בתאונה. נפגעי תאונת הדרכים זכאים לתבוע את החברה אשר ביטחה את הרכב ולקבל פיצויים בגין נזקים, כמו: נכות, אובדן ימי עבודה ואובדן שכר, פגיעה בכושר העבודה העתידי, טראומה נפשית, עזרה בעבודות הבית וכמובן בגין הכאב שנגרם בעקבות הפגיעה. במידה והרכב לא היה מבוטח או לא מבוטח כדין, ניתן להגיש את התביעה כנגד קרן ממשלתית בשם "קרנית" (הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים). חשוב מאוד להגיש את התביעה תוך שבע שנים ממועד התאונה, בכדי שלא יחולו עליה הסדרי ההתיישנות המעוגנים בחוק ואולם תזמון הגשת התביעה חשוב ביותר. 

 

איזה תאונה מזכה בפיצויים?

פיצויים כספיים בגין תאונות דרכים כוללים את סוגי התאונות הבאות: תאונת הולכי רגל, נהג רכב שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים, נוסעי רכב שנפגעו כתוצאה מתאונת דרכים, נזקי גוף מבלימת אוטובוס, נזקי גוף מטריקת דלת של רכב, נזקי גוף מירידה ועליה לרכב, פציעות שאירעו במהלך תיקוני דרך, תאונה כתוצאה מהידרדרות כלי רכב ועוד. 

 

מה לעשות במקרה של תאונת דרכים?

אם נפגעתם בתאונת דרכים, כהולכי רגל, כנהגים ברכב פרטי, כנוסעים או כרוכבי אופניים חשוב שתפעלו בצורה הנכונה מיידית לאחר התאונה. 

אספו פרטים של הצדדים - החליפו פרטים עם הצדדים המעורבים בתאונה: מספר רישוי, תעודת זהות, מספר פוליסת ביטוח הרכב, שם חברת הביטוח ומספר הרכב.

תיעוד ועדים - אם ניתן, צלמו את מקום התאונה, את הרכב הנפגע ואת הרכב הפוגע. אם במקרה היו עדים רשמו את הטלפון ואת הפרטים שלהם ליצירת קשר עתידי.

טיפול רפואי - במידה ונפגעתם, חשוב להגיע לקבלת טיפול רפואי במהירות. בטיפול הראשוני ציינו שנפגעתם בתאונת דרכים והאם הייתם בזמן לעבודה, בדרך מהעבודה או הביתה. כמו כן, חשוב במיוחד לשמור ולתעד את כל המסמכים הרפואיים והקבלות של התרופות שרכשתם.

משטרה -  חשוב לגשת למשטרה ולבקש אישור על תאונת דרכים. 

פנייה לעורכי דין - צרו קשר מיידי עם עורכות הדין מור יהודה ומורין חזיז בטלפון 073-3260360. חשוב ביותר לקבל הדרכה מקצועית ונכונה כיצד לפעול מול כלל הגורמים: חברת הביטוח, המוסד לביטוח לאומי, המשטרה והרופאים בכדי למקסם את הסיכויים לקבלת הפיצויים המירביים בגין תאונת הדרכים.

 

מהו סכום הפיצויים המגיע לנפגע בתאונת הדרכים?

סכום הפיצויים מושפע מהליווי המשפטי של הנפגע ומהידע ומהניסיון המקצועי של עורכי הדין שמלווים אותו ומחושב בהתאם למשתנים רבים, כמו: אובדן שכר בגין התאונה, הפסד זכויות סוציאליות כתוצאה מאובדן השכר, פיצוי בגין אשפוז וניתוחים, הוצאות רפואיות ואחרות אשר נגרמו לנפגע בעקבות התאונה ואינן מכוסות על ידי קופות החולים, רכישת מכשירי עזר רפואיים, עלויות שיקום, הערכה של כאב וסבל אשר נגרמו לנפגע, התאמת דיור, הוצאות משפטיות ועוד.

 

מה משפיע על גובה הפיצויים?

בחירת עורך דין תאונות דרכים לייצוג הינה החלטה הקריטית ביותר שמשפיעה על גובה הפיצויים בתאונת הדרכים. הידע והניסיון הנדרש, כולל את: ניהול ההליך המשפטי, הוכחת התאונה, הכוונת הלקוח, איסוף נתונים, משא ומתן מקצועי, ניהול מומחים רפואיים וחוות דעת,משא ומתן מקצועי מול חברות הביטוח ועוד. רק משרדי עורכי דין בעלי וותק ומומחיות מתאימה ומוכחת בתחום תאונות הדרכים, יכולים להתמודד עם המורכבות של ניהול תהליך זה מול חברות הביטוח שמעוניינות לשלם כמה שפחות לנפגע תאונות הדרכים.

 

במידה ונפגעתם בתאונת דרכים, הנכם חייבים לפנות לעורכי דין מקצועיים, מיומנים ובעלי ניסיון רב, כמו עורכות הדין מור יהודה ומורין חזיז לקבלת ייעוץ משפטי נכון ומדוייק ולמיצוי מירבי של הזכויות שלכם.

whatsapp desktop
whatsapp mobile