תאונות תלמידים

 נכון להיום, לומדים בישראל כ - 2,500,000 תלמידים במערכת החינוך. לצערנו, מדי שנה נגרמות לחלק מהם תאונות בלתי צפויות - בין אם במהלך שהותם בבית הספר כחלק ממסגרת הפעילויות השגרתיות בבית הספר ובין אם בשעות הפנאי שלהם. אם ילדכם נפגע בתאונה, חשוב לדעת את זכויותיכם ואת אפשרויות הפיצוי העומדות בפניכם במסגרת תביעה לבית המשפט ובמסגרת פוליסת תאונות תלמידים. למשרד עורכות הדין והנוטריון יהודה, חזיז ניסיון רב, מומחיות, ידע והיכרות עם כלל הגורמים בתחום תאונות ילדים בכלל ותאונות תלמידים בפרט, ובניהול תיקים משפטיים, בעזרתן תוכלו למקסם את הזכויות בתביעת פיצויים. 

 

מהו ביטוח תאונות אישיות לתלמידים?

בכפוף לחוק לימוד חובה, תש"ט-1949, כל ילד מגיל הגן ועד גיל 18, אשר זכאי לחינוך חינם, מבוטח בביטוח תאונות אישיות באמצעות רשות החינוך המקומית שבתחום שיפוטה מצוי מוסד החינוך שלו. ביטוח תאונות אישיות חל על כל תלמיד במשך 24 שעות ביממה, בכל ימות השנה ובכל מקום בו הוא נמצא גם מחוץ למסגרת הלימודית, בין שיש לה קשר לפעילות של הילד כתלמיד ובין אם לא. וגם במקרים בהם התאונה התרחשה לא בבית הספר אלא בבית, בתנועת נוער או בפעילות אחרת. כלומר, ילד שנפגע באירוע תאונתי כלשהו בגן, בבית הספר או בכל מקום אחר, בכל שעות היממה, בכל ימות השנה (כולל חופשים) זכאי לפיצוי כספי בהתאם לפוליסה. במקרים מסוימים של רשלנות, ניתן לקבל פיצוי כפול בגין אותו אירוע.

במסגרת פוליסת הביטוח "תאונות אישיות" יפוצו התלמידים הנפגעים בתאונה גם אם אף גורם לא אשם בתאונה וגם אף אחד לא התרשל. התביעה מתבצעת מול חברת הביטוח ולא מול המוסד החינוכי או גורם אחר, כך שגם אם מדובר בתאונה שהתרחשה כתוצאה מרשלנות התלמיד, חשוב לפנות לייעוץ. 

 

מהם המקרים המקנים פיצויים בביטוח תאונות אישיות לתלמידים?

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים מקנה זכאות לפיצויים במקרים של נזקי גוף שנגרמו עקב פגיעה בתאונה ואשר הותירו נכות זמנית או קבועה, כולל במקרים של פגיעות בשיניים, נכות פיזית או נפשית, הוצאות על ציוד ועזרים רפואיים, ציוד סיעודי ומטפלים ייעודיים. וכן, לצערנו, במקרה של מוות, אשר נגרם כתוצאה מתאונה.

 

מהי תביעה אזרחית בתאונות אישיות של תלמידים?

בתחילה נעשית פניה ישירות לחברת הביטוח המבטחת בפוליסת תאונות תלמידים אשר מפנה את הילד לבדיקה רפואית על ידי רופא מטעמה. לעתים, נמליץ על צירוף חוות דעת רפואית במסגרת תביעת תאונות התלמידים, גם מטעם ילדכם כדי שיהיה לנו "קלף מיקוח" כנגד חוות הדעת הרפואית של חברת הביטוח. במידה והרופא של חברת הביטוח יקבע כי לילד נותרה נכות, ישולם פיצוי.

ככל שמשרדנו יסבור כי הפיצוי נמוך מדי נגיש בשמכם תביעה לבית המשפט אשר תחייב את חברת הביטוח לשלם פיצוי נוסף במסגרת פוליסת תאונות התלמידים. בנוסף למימוש ביטוח תאונות אישיות תלמידים, במקרים מסוימים ניתן להגיש גם תביעה אזרחית בגין הנזקים שנגרמו לילדכם בתאונה.

 

עד מתי ניתן להגיש תביעה?

חשוב לדעת כי תביעות על פי פוליסת ביטוח תאונות לתלמידים מתיישנות לאחר שלוש שנים בלבד ולא שבע  שנים כפי שרבים חושבים. ספירת שלוש השנים מתחילה מיום הגיעו של הילד לגיל שמונה עשרה, כלומר הוא זכאי להגיש את התביעה עד גיל עשרים ואחד. תקופת ההתיישנות לתביעה אזרחית כנגד גורם רשלן מתיישנת לאחר שבע שנים ומניינה מתחיל גם הוא בגיל שמונה עשר, כלומר ניתן להגיש אותה עד גיל עשרים וחמש. 

 

מה לעשות כאשר ילדכם נפגע בתאונה?

אם ילדכם נפגע בתאונה חשוב שתפעלו בצורה הנכונה מיידית לאחר התאונה. 

טיפול רפואי - במידה וילדכם נפגע, חשוב להגיע לקבלת טיפול רפואי במהירות האפשרית, בהתאם למקרה ולמצב הילד, באופן עצמאי או בעזרת אמבולנס.

עדים - אספו פרטים של כל מי שהיה נוכח ועד לתאונה.

תיעוד - אם ניתן, צלמו את מקום התאונה, הפציעה וכל תיעוד רלוונטי.

מסמכים רפואיים - חשוב במיוחד לשמור ולתעד את כל המסמכים הרפואיים, האישורים והקבלות עבור תשלומים שתשלמו.

פנייה - חשוב לפנות לגן או לבית הספר כדי לקבל את תנאי הביטוח המלאים.

טפסים - בין אם התאונה התרחשה במסגרת בית הספר ובין אם במסגרת פרטית, יש לפנות למוסד החינוכי ולבקש אישור כי במועד התאונה ילדכם למד במוסד החינוכי. כמו כן, יש לשמור את אישורי ההיעדרות מן הלימודים בעקבות תאונת התלמידים. 

פנייה לעורכי דין - ניתן לפנות לעורכת הדין מור יהודה או עורכת הדין מורין חזיז ממשרד עורכי הדין והנוטריון יהודה, חזיז בטלפון 073-3260360. חשוב ביותר לקבל הדרכה מקצועית ונכונה מעורך דין הבקיא בטיפול בתביעות פוליסת תאונות תלמידים על מנת לדעת כיצד יש לפעול מול כלל הגורמים: חברת הביטוח, המוסדות החינוכיים והרשויות, וזאת בכדי למקסם את הסיכויים לקבלת הפיצויים בגין תאונת התלמיד.

 

יהודה, חזיז - משרד עורכי דין ונוטריון 

תאונות תלמידים עלולות לקרות כאשר אנו הכי פחות מצפים להן. בחירת עורך דין לייצוג בנושא תאונות תלמידים הינה החלטה משמעותית שמשפיעה על סיכויי ההיתכנות לקבלת הפיצויים ולתוצאה הטובה ביותר עבורכם ועבור ילדיכם. רק משרד עורכי דין בעלי ידע וניסיון מוכח יכול לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר ולהילחם עבור מיצוי זכויותיכם וקבלת מלוא הפיצוי במהירות האפשרית. 

במידה וילדיכם נפגע בתאונות תלמידים, הנכם חייבים לפנות לעורכי דין מקצועיים, מיומנים ובעלי ניסיון רבכמו עורכות הדין מור יהודה ומורין חזיז בכדי שיעמדו לצדכם, יעניקו לכם ייעוץ משפטי מקצועי ויפעלו למיצוי הזכויות של ילדיכם ושלכם.

whatsapp desktop
whatsapp mobile